Як відрізнити відчуття тривоги від тривожного розладу?
04 бер, 2024 0 Коментарів 88 Переглядів

Як відрізнити відчуття тривоги від тривожного розладу?


Відчуття тривоги виникає коли людина починає переживати і тривожитися через деякі обставини в житті. Це абсолютно обґрунтоване відчуття, адже людина за допомогою нього може сховатися від небезпеки і згуртуватися, аби захистити себе при потребі. Особливо зараз, в умовах війни українцям притаманно переживати та тривожитись надмірно. Тож, відчуття тривоги саме по собі не робить людину тривожною, і не є підставою для діагнозу “тривожний розлад”.
Але, діагностувати генералізований тривожний розлад можна у разі якщо у вас:
☛ Непідконтрольні вам тривога та відчуття страху в цілому, без конкретної причини;
☛ упродовж останніх півроку було значно більше днів у такій тривозі, аніж без неї;
☛ протягом цього часу постійно були бодай кілька разів:
– відчуття крайнього неспокою, перебування на межі сил;
– легка втомлюваність чи порожнеча в голові;
– дратівливість;
– напруженість м’язів;
– поганий сон, чи надмірна сонливість.
Якщо ж ці симптоми супроводжуються ще й головним болем, панічними атаками, запамороченнями, нудотою, - слід звернутися до спеціалістів.
Тривожні розлади це наслідок комбінації спадковості і впливу середовища й виховання і вони переважно піддаються лікуванню. І тут потрібен комплексний підхід: медикаменти, психотерапія та самодисципліна.
🔎 Зменшити симптоми допоможе:
☛ відмова від алкоголю. Алкоголь працює підступно - сп’яніння зменшує тривогу, але похмілля дуже посилює.
☛ фізична активність - вона потрібна не просто для здорового способу життя, а й діє для тривожних людей як ліки. Регулярний спорт зменшує симптоми розладу.
☛ перебування на природі, спостереження за птахами. Це дозволить поліпшити часте серцебиття чи високий рівень кортизолу.
☛ звернення до сімейного лікаря, адже тривожний розлад часто можуть супроводжувати хронічні захворювання, такі як ішемічна хвороба серця, цукровий діабет.
Ефективне лікування починається з визнання наявності проблеми, грамотно підібраного фахівця. Адже чергова фраза, яку ми чуємо від друзів: “все буде добре”, може виявитися безсилою в питанні психологічного здоров'я.
ℹ️ Матеріал підготовлено в межах впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська.

Ботулізм: остерігайтесь консервованих, солених та в'ялених продуктів домашнього виготовлення!
Інші новини січ. 2023

Ботулізм: остерігайтесь консервованих, солених та в'ялених продуктів домашнього виготовлення!

На жаль, через війну багато з нас опинилися в умовах, коли доступу до свіжої і якісної їжі немає. Проте закликаємо з обережністю вживати зимову заготівлю та консерви. Щоб вберегтися від ботулізму: не купуйте консерви та інші продукти домашнього...

БЕРЕЖІТЬ ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я!
Інші новини гру. 2022

БЕРЕЖІТЬ ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я!

Сьогодні багато людей в Україні живе в умовах надзвичайної гуманітарної ситуації, викликаної війною та її наслідками. Насильство, бідність, паніка, страх, приниження, відчуття непотрібності – ці та інші фактори можуть посилити ризик розвитку проблем...

День обіймів: 7 причин, чому корисно обійматися
Інші новини січ. 2021

День обіймів: 7 причин, чому корисно обійматися

Сьогодні, 21 січня у світі відзначають міжнародний День обіймів. Ми обіймаємося, коли щасливі і коли сумні, в гарному настрої, або щоб втішити. Але обійми — це не лише приємний вияв емоцій та почуттів, обійми – це користь для здоров'я. Обійми...

0 Коментарів

Авторизація