Понад 1000 наборів відкритих даних: Уряд опублікував постанову про відкриті дані
28 кві, 2021 0 Коментарів 131 Перегляд

Понад 1000 наборів відкритих даних: Уряд опублікував постанову про відкриті дані

Українцям буде доступно понад 1000 наборів відкритих даних. Кабінет Міністрів України опублікував постанову № 835, яка стала ще одним вагомим кроком для розвитку сфери. Завдяки постанові кожен громадянин зможе ознайомитися з реальним фінансовим станом усіх компаній та розмірами сплат податків у бюджет України.
Серед нових наборів даних, які стали обов’язкові до публікації: фінансова звітність компаній, відомості Державного земельного кадастру, база даних щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів. А найпопулярніший на Єдиному державному веб-порталі набір даних — відомості про транспортні засоби та їх власників — буде доповнений полем з VIN-номерами. Користувачі чекали цього ще з 2019 року. 
Постанова також передбачає створення центру компетенцій у сфері відкритих даних — порталу Дія. Відкриті дані. Презентуємо його вже цієї весни на Diia Summit. Центр компетенцій збере інформацію про роботу з відкритими даними, як для розпорядників та ІТ-спеціалістів, так і для звичайних користувачів. Сервісами на основі відкритих даних сьогодні користуються від 1,5 до 5 мільйонів українців. 
Крім того, постанова закріплює принципи Міжнародної хартії відкритих даних, зокрема принцип «відкритості за замовчуванням». А також вводиться поняття «інформаційного аудиту». І за розпорядниками закріплюється обов’язок проводити його щонайменше раз на рік, з обов’язковою публікацією результатів на порталі відкритих даних. Це перший крок до побудови якісної системи управління даними в Україні. Загалом ціль Мінцифри — щоб за три роки Україна увійшла в ТОП-3 країн, які є лідерами у сфері відкритих даних. 
Упродовж шести місяців на розгляд Уряду буде винесена Стратегія розвитку сфери відкритих даних в Україні на найближчі 3-5 років. До розробки документа будуть залучені всі зацікавлені сторони, зокрема й спільнота користувачів відкритих даних. 
Більш детально з усіма нововедденями можна ознайомитися за посиланням https://bit.ly/3gIE7nJ.

Уряд прийняв історичну постанову для розвитку відкритих даних в Україні
Інші новини бер. 2021

Уряд прийняв історичну постанову для розвитку відкритих даних в Україні

Вчора Уряд прийняв історичну постанову для розвитку сфери відкритих даних в Україні. Ціль Мінцифри — щоб за три роки Україна увійшла у топ-3 країн, які є лідерами у сфері відкритих даних. Сьогоднішня постанова наближає нас до цієї мети. Про це під...

6 березня у світі відзначатимуть Міжнародний день відкритих даних
Інші новини бер. 2021

6 березня у світі відзначатимуть Міжнародний день відкритих даних

Цього дня Мінцифри проведе онлайн-подію Open Data ТБ: відкриті дані для кожного. Також протягом тижня ми розповімо про те, що таке відкриті дані і як вони впливають на життя кожного українця. Одним із пріоритетів Мінцифри є розвиток відкритих даних...

Україна увійшла в європейський рейтинг відкритих даних Open Data Maturity Report 2020
Інші новини гру. 2020

Україна увійшла в європейський рейтинг відкритих даних Open Data Maturity Report 2020

Результат України у рейтингу — вищий, ніж середній показник у Європі. 17 грудня – Європейський портал даних (EDP) опублікував шостий щорічний звіт Open Data Maturity Report 2020 щодо рівня розвитку сфери відкритих даних. Україна вперше брала участь...

0 Коментарів

Авторизація