МОН публікує п’ятірку популярних професій серед вступників у профтехи 2020 року
16 вер, 2020 0 Коментарів 30 Переглядів

МОН публікує п’ятірку популярних професій серед вступників у профтехи 2020 року

Водій автотранспортних засобів, кухар, електрогазозварник, кондитер, перукар та офіціант – такою є п’ятірка найбільш популярних професій серед вступників до закладів професійної освіти у 2020 році. Водночас вузькогалузеві професії або ж ті, що передбачають важкі умови праці, мають менший попит серед молоді. Таку інформацію подає Міністерство освіти і науки 15 вересня 2020 року за оперативними даними з регіонів.
Серед професій, які є технологічно складними та менш популярними серед вступників – машиніст трубоукладача, контролер харчової продукції або прокатник гарячого металу.
“Починаючи з 2011 року в рейтингу найпопулярніших професій залишається незмінною така п’ятірка лідерів. І це є зрозумілим, оскільки професії сфери послуг дозволяють випускникам, які мають за плечима лише виробничу практику, відкривати власний бізнес і отримувати високий дохід. У цьому році ми бачимо схожий запит. Насправді у наших профтехах можна здобути 690 професій, але щороку більш як 70% вступників обирають лише 10-15 з них. Саме тому ми запустили окрему рубрику у Facebook, де пояснюємо переваги різних напрямів. Розповідаємо і про популярного візажиста, і про вузькопрофільного матроса” – коментує заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.
Кожен регіон має різну динаміку набору вступників за цими професіями. Наприклад, в Івано-Франківській та Тернопільській областях одними з найзатребуваніших є штукатур та перукар. А на півдні – в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях – вступники надають перевагу професії тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва. Серед чинників, які впливають на затребуваність конкретних професій – економічний розвиток регіону та локального бізнесу.
Дізнатися більше про професії, які популярні у регіонах, можна за посиланням.
Нагадаємо, що МОН роз’яснило як діяти у ситуації, коли в учня або працівника профтеху виявлені симптоми респіраторного захворювання.

Вступну кампанію до закладів профосвіти продовжено до 1-го листопада

Заклади професійної освіти зможуть приймати документи та зараховувати вступників до 1 листопада. Лист із рекомендацією продовжити терміни вступу був розісланий 18 серпня 2020 року обласним управлінням освіти і науки. “Загальними правилами прийому до...

Особливості цьогорічної вступної кампанії у військові заклади освіти
Новини освіти травень. 2020

Особливості цьогорічної вступної кампанії у військові заклади освіти

Військова освіта переглядає підходи до навчання, набуває нових ознак та якостей. Сьогодні підготовка військових фахівців здійснюється у галузі знань «Воєнні науки» та у понад 20 «цивільних» споріднених до військових спеціальностей галузей знань....

Порогові бали на бюджет, е-кабінети для магістрів та інклюзія для всіх – стали чинними Умови вступу

2020 року поріг для вступу на бюджет становитиме щонайменше 125 балів, але водночас вступники зможуть подати 5 заяв на будь-які спеціальності. Ці та інші новації передбачені Умовами прийому до закладів вищої освіти в 2020 році – відповідний наказ...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація