Батькам вступників: як допомогти дитині визначитися з професією
15 чер, 2021 0 Коментарів 112 Переглядів

Батькам вступників: як допомогти дитині визначитися з професією

Міністерство освіти і науки України запускає серію коротких відео про профорієнтацію для батьків вступників. Для того, щоб допомогти дитині визначитись із професією, батькам слід навчитись виявляти талант, створювати розвивальне середовище та довіряти вибору дитини. Так говорить психолог Олена Любченко в першому відео “Профорієнтація: поради батькам”. Переглянути його можна в розділі “Вступ 2021: Профосвіта”.

“Нам важливо, щоб учні з раннього віку здобували знання про світ професій, вчились аналізувати свої навички та таланти, а у старших класах вже могли порівняти їх з актуальними пропозиціями на ринку праці. Це дозволить їм у дорослому віці легко обрати професію мрії та добре заробляти. Однак помилково думати, що профорієнтація має відбуватись лише в закладі освіти, адже її невід’ємною частиною є досвід дитини, здобутий за межами школи, зокрема спілкування з батьками. Саме батьки є авторитетним та впливовим джерелом інформації про навколишній світ для дітей, тому вони обов'язково мають розуміти, як відбувається профорієнтація, як правильно говорити про вибір професії з дитиною, на що звертати увагу,” – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

У першому відео йдеться про те, що таке профорієнтація та чому вона важлива і для батьків вступників. Психолог описує основні елементи, з яких складається комплексна профорієнтація. Крім базового курсу в школі, важливими також є хобі, спілкування, подорожі. Однією з найважливіших порад батькам є створення такого середовища, де дитина змогла б всебічно розвиватись та контактувати з різними сферами життя.

Спікером профорієнтаційних роликів стала кандидат психологічних наук та психолог-практик Олена Любченко. Вона, зокрема, досліджує тему психології вибору, яка і є центральною в профорієнтаційному процесі.

Наступні відео про профорієнтацію будуть стосуватися особливостей вибору професії сучасним поколінням, діалогу батьків із дитиною, а також причинам їхніх конфліктів. Планується випустити 5 роликів, які публікуватимуться на сторінках МОН у Facebook та YouTube раз на тиждень.

Державі і суспільству треба орієнтуватися на європейський досвід

В Україні 80% вступників обирають вищу освіту і лише 20% йдуть до закладів професійної освіти. Натомість до 70% європейської молоді після випуску зі школи отримує робітничу професію, а вже далі вирішує, продовжувати навчання чи йти працювати. Нам...

Контент-платформа, поради психологів, ЧАТБОТ – МОН та ЮНІСЕФ в Україні запускають кампанію НУМО про

Міністерство освіти і науки спільно з ЮНІСЕФ Україна запускають кампанію НУМО про важливість дошкільного розвитку. Кампанія допоможе батькам зрозуміти необхідність високоякісного дошкільного навчання, побудувати ефективну комунікацію з дитсадками та...

МОН публікує п’ятірку популярних професій серед вступників у профтехи 2020 року

Водій автотранспортних засобів, кухар, електрогазозварник, кондитер, перукар та офіціант – такою є п’ятірка найбільш популярних професій серед вступників до закладів професійної освіти у 2020 році. Водночас вузькогалузеві професії або ж ті, що...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація