З грудня 2022 року відбудуться зміни у порядку надання житлових субсидій – що треба знати
24 лис, 2022 0 Коментарів 27 Переглядів

З грудня 2022 року відбудуться зміни у порядку надання житлових субсидій – що треба знати

З метою врегулювання найбільш актуальних питань щодо надання населенню житлових субсидій в умовах воєнного стану Урядом у вересні поточного року прийнято рішення щодо передання функцій з призначення, нарахування і виплати житлових субсидій від органів соціального захисту населення до органів Пенсійного фонду України.
При цьому передбачено етапність передання цих функцій.
У вересні – грудні 2022 року
Нарахування житлових субсидій проводять, як і раніше, органи соціального захисту населення, а виплачують відповідні кошти органи Пенсійного фонду України.
Завдяки централізації фінансування виплат скорочується строк проходження коштів до одержувача.
До кінця листопада 2022 року
Органи соціального захисту населення продовжують приймати та опрацьовувати звернення громадян з питань призначення житлових субсидій.
Починаючи з 1 грудня 2022 року
Призначення житлових субсидій, прийом громадян з цих питань здійснюватиметься органами Пенсійного фонду України за екстериторіальним принципом, що дозволить забезпечити право людей на допомогу в умовах, коли вони вимушено змінили своє місце проживання.
З’явиться також можливість звернення громадян з питань надання житлових субсидій в електронній формі через веб-портал електронних послуг та мобільний додаток Пенсійного фонду України.
З січня 2023 року
Увесь процес щодо надання житлових субсидій (прийом громадян, призначення, нарахування і виплата) здійснюватимуть органи Пенсійного фонду України. інформація про одержувачів житлової субсидії буде передана пенсійному фонду України.
Крім того залишиться можливість звернення громадян з питань надання житлових субсидій до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади та посадових осіб центру надання адміністративних послуг, а також через Портал ДІЯ.
Таким чином, для громадян, які вже отримують житлову субсидію, нічого не зміниться. Змінюється лише орган, який надалі адмініструватиме надання житлових субсидій. Громадяни, як і раніше, отримуватимуть відповідні кошти на свій банківський рахунок або через поштове відділення.
Зверніть увагу!
Заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг аналізується лише під час призначення житлової субсидії. За наявності простроченої понад три місяці заборгованості, термін позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн), субсидія може бути призначена лише у разі укладення договору про її реструктуризацію або оскарження споживачем заборгованості в судовому порядку.
Для домогосподарств, яким житлова субсидія вже призначена (відповідно до законодавства субсидія призначена до закінчення опалювального сезону – квітень 2023 року), наявність заборгованості буде враховуватись під час призначення житлової субсидії на наступний період у травні 2023 року.

Для субсидентів та пільговиків

1 серпня 2020 року в Україні відкрито ринок природного газу для побутових споживачів, що надає можливість громадянам самостійно обирати постачальника газу. Для розрахунку розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг,...

Як виплачуватимуть житлові субсидії у квітні поточного року

Департамент соціальної політики облдержадміністрації та структурні підрозділи з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій та виконкомів міських рад обласного значення вжили усіх заходів для того, щоб нарахування житлових субсидій...

Зміни порядку надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг населенню

14 серпня на урядовому засіданні прийнято постанову Кабінету міністрів України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету міністрів України», якою затверджено нову редакцію Положення про порядок призначення...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація