Підпорядкування Болехівській міській раді територій місцевих рад
На початку 90-х ХХ ст. питання про повернення Болехову статусу районного центру, зважаючи на його промисловий потенціал, неодноразово підіймалося в різних колах болехівської громади та просувалося на офіційному рівні.
І як наслідок – прийняте 16 березня 1993 року на чотирнадцятій сесії Болехівської міської Ради народних депутатів двадцять першого скликання рішення «Про відновлення районного центру м. Болехова», у якому зверталися до Івано-Франківської обласної Ради народних депутатів «<...> з клопотанням про доцільність відновлення статусу районного центру м. Болехову і приєднання до нього сіл, які входили до Болехівського району з 1940 до 1962 рр.»
У свою чергу Івано-Франківська обласна Рада народних депутатів порушила клопотання перед Президією Верховної Ради України «<...> про надання місту Болехову Долинського району статусу міста обласного підпорядкування, підпорядкувати йому Козаківську, Поляницьку, Тисівську, Гузіївську та Міжрічанську сільські Ради народних депутатів, вивівши їх з підпорядкування Долинського району», прийняте рішенням п’ятнадцятої сесії першого демократичного скликання 14 липня 1993 року.
29 жовтня 1993 року на вісімнадцятій урочистій сесії Болехівської міської Ради народних депутатів було офіційно оголошено надання місту Болехову статусу міста обласного підпорядкування відповідно до постанови Верховної Ради України від 21 жовтня 1993 року № 3540-XII «Про віднесення міста Болехова Долинського району Івано-Франківської області до категорії міст обласного підпорядкування».
Після цього відбулися зміни і в адміністративно-територіальному устрої Івано-Франківської області згідно з рішенням вісімнадцятої сесії першого демократичного від 15 березня 1994 року «Про внесення змін до адміністративно-територіального устрою області», коли було вирішено підпорядкувати Болехівській міській Раді народних депутатів Козаківську, Поляницьку, Тисівську, Гузіївську та Міжрічанську сільські Ради народних депутатів, вивівши їх з підпорядкування Долинського району.
А далі вже технічні питання, зокрема, питання щодо закріплення територій місцевих рад у підпорядкування Болехівської міської Ради народних депутатів відповідно до рішення Болехівської міської Ради народних депутатів від 19 липня 1994 року «Про закріплення територій міської та сільських Рад в підпорядкування Болехівської міської Ради» (із цим рішенням пропонуємо ознайомитися нижче; рекомендуємо з цього питання також див. статтю «Адміністративно-територіальний устрій Болехівщини (починаючи з 20-х років ХХ ст. і до нинішніх днів)» та онлайн виставку «До Дня міста. До ювілею статусу міста»).
0 Коментарів